Grzejnik kanałowy Purmo Aquilo F4C 170x340x1200mm

6 246,83 

Wysokość: 170, Szerokość: 340, Długość: 1200, Moc w W dla temp 75/65/20: 1865, Moc w W dla temp 70/50/20: 1324,

Opis

Grzejnik kanałowy Purmo Aquilo F4C 170x340x1200mm to nasza nowa propozycja do osób, które szukają atrakcyjnego wizualnie grzejnika kanałowego do pomieszczeń mieszkalnych i biurowych z dużymi przeszkleniami. Seria grzejników Aquilo dzięki szerokiej gamie kratek i listew wykończeniowych, to bardzo elastyczne rozwiązanie, które można dopasować w zakresie estetyki do praktycznie każdej podłogi niezależnie od zastosowanego materiału wykończeniowego.

Grzejnik kanałowy Purmo Aquilo F4C przeznaczony jest to wodnych instalacji centralnego ogrzewania oraz jednocześnie do chłodzenia w układach wody lodowej. Grzejnik F4C posiada cichobieżny wentylator, dzięki któremu uzyskuje dużą moc grzewczą lub chłodzącą. Grzejnik podłogowy F4C może z powodzeniem ogrzać pomieszczenie jako główne źródło ogrzewania przy zachowaniu niewielkich wymiarów.

Grzejnik składa się z wymiennika aluminiowo-miedzianego malowanego na kolor czarny, zestawu cichobieżnych wentylatorów zasilanych napięciem 24V oraz wanny ze stali ocynkowanej, której wnętrze jest także wykończone w kolorze czarnym.
Podana moc grzewcza (dla parametrów 75/65/20 i wentylatora na II biegu)  odnosi się do klasycznych instalacji grzewczych z kotłami gazowymi, stałopalnymi i olejowymi. Dobierając grzejnik do pieca kondensacyjnego, zalecamy kierowanie się mocą podaną dla parametrów układu grzewczego 70/50/20. W przypadku pomp ciepła należy dokonać przeliczenia współczynników korekcyjnych w zależności od parametrów pracy układu grzewczego. Dla pomieszczeń typu sypialnia zalecamy dobór mocy grzejnika dla wentylatora pracującego na biegu I – szczegóływ dokumentacji technicznej.
W zakres dostawy grzejnika wchodzi:
  • wanna ocynkowana z uchwytami mocującymi,
  • wymiennik miedziano-aluminiowy z czteroma przyłączami hydraulicznymi  G1/2 cala,
  • zespół wentylatorów 24V,
  • poprzeczki rozpierające do montażu grzejnika,
  • metalowa pokrywa przyłącza grzejnikowego w kolorze czarnym,
  • pokrywa grzejnika zabezpieczająca go na czas transportu.
Kratki, zawory, zasilacze oraz elementy sterowania temperaturą należy zamawiać osobno, uwzględniając specyfikę instalacji grzewczej.
Dokumentacja techniczna dostępna jest w pliku PDF pod ilustracjami.
Gwarancja producenta: 
  • 10 lat (wanna, wymiennik),
  • 2 lata (zespół wentylatorów).