Nagrzewnica wodna Volcano VR 8,3-75,1kW regulacja obrotów płynna

1 834,19 

zasilanie: wodne, moc dla 70/50/16 st.C.: 39kW, zastosowanie: wewnętrzne, przyłącze: 3/4 cala, reg. obrotów: 0-10V,

SKU: ISM-01-25181 Kategoria: Tag:

Opis

Ogrzewanie nadmuchowe w formie wodnych nagrzewnic powietrza to najbardziej efektywna metoda ogrzewania dużych zamkniętych przestrzeni. Przy stosunkowo niewielkich wymiarach otrzymujemy dużą moc grzewczą co pozwala szybko podnieść temperaturę do wymaganego poziomu.

Nagrzewnica wodna Volcano VR 8,3-75,1kW regulacja obrotów płynna

Wodna nagrzewnica powietrza Volcano z silnikiem 230V i płynną regulacją obrotów za pomocą wejścia sterującego 0-10V do ogrzewania pomieszczeń takich jak: magazyn, warsztat, biuro, sklep, hala produkcyjna. Płynna regulacja prędkości obrotowej daje możliwość (dzięki sterownikowi HMI) na automatyczną zmianę prędkości obrotowej wentylatora w zależności od różnicy temperatur pomiędzy temperaturą nastawioną na temperaturą w pomieszczeniu. Jest to szczególnie przydatna funkcja dla pomieszczeń w których temperatura ma być automatycznie podnoszona w określonych godzinach i dniach tygodnia i automatycznie obniżana na pozostałe godziny co przekłada się dużymi oszczędnościami na kosztach ogrzewania. Nagrzewnica powinna być zasilaną wodą z układu centralnego ogrzewania pod ciśnieniem  z wymuszonym obiegiem za pomocą pompy cyrkulacyjnej zapewniającej przepływ przez nagrzewnicę o rzędu 3300 l/h. 

Prezentowana nagrzewnica Volcano dedykowana jest do:

  • pomieszczeń biurowych i sklepów: od 50 do 150 m2 dla temp. 20/-20 (wew./zew.),
  • warsztatów i pomieszczeń produkcyjnych od 80 do 200 m2 dla temp. 15/-20 (wew./zew)
  • powierzchni magazynowych od 100 do 400 m2 dla temp. 10/-20 (wew./zew),

Moc maksymalna: 75,1kW przy temperaturach 90/70/0 st. C. (zasilanie/powrót/pomieszczenie) i III bieg wentylatora.

Moc nominalna: 39kW przy temperaturach 70/50/16 st. C. (zasilanie/powrót/pomieszczenie)  i III bieg wentylatora.

Podane wydajności są szacunkowe. Ostatecznego doboru należy dokonać w oparciu o zapotrzebowanie pomieszczenia na ciepło (W/m2) i tabele wydajności cieplnej nagrzewnicy z dokumentacji technicznej.  Zobacz nasz poradnik.

Zakres dostawy obejmuje:

  • nagrzewnicę wodną Volcano VR 3 z silnikiem EC 230V,
  • konsola montażowa  ścienno-sufitową.
Aby uzyskać pełną funkcjonalność w zakresie kontroli temperatury w pomieszczeniu oraz regulacji obrotów, należy domówić regulator temperatury HMI oraz elektrozawór. 

Szczegółowe informacje techniczne oraz wydajność nagrzewnicy w zależności od parametrów instalacji znajdują się dokumentacji technicznej PDF (pod ilustracjami).

Gwarancja producenta: 2 lata.